Mino Bilgisayar

ALGI OPERASYONLARI, OYUNLAR BİTMİYOR!


Bu makale 2017-03-31 21:31:06 eklenmiş ve 799 kez görüntülenmiştir.
alpay gökçe

Türkiye'nin gözünü Türk - İslam birliğine dikerek, Türk ve Arap devletleri ile yakınlaşmak istemesine yönelik başlattığı girişimlere karşın derin üst akıl hemen yeni algı operasyonları geliştirmeye başladı..

Milletimizde sağ olsun daha önceki yemleri sorgusul sualsiz yuttuğu için bunu da hemen özümsedi ve " Araplar hain, Araplara güven olmaz, Araplar bizi sırtımızdan vurdu " cümlelerini ulu orta terennüm etmeye başladı..

Evet üst aklın yeni oyunu bu, amaçları Türkiye'yi çeşitli bahaneler uydurarak köklerinden, dallarından uzaklaştırıp bölgesinde ve dünyada yalnızlaştırmak..

******

Gelin görün ki bunu bize pazarlayan emperyalistler bahsi geçen ülkeler ile her türlü işi tutmaktan geri durmuyorlar.

Mesela Suudi Arabistan'ın 700 milyar doları ABD borsasında ve borsalarını ayakta tutuyor ama hiçbir ABD vatandaşı ben Araplara güvenmiyorum demiyor. Keza Almanlar Wolkswagen'in % 40 nı KATAR'a sattı hiçbir Alman bunu sorgulamadı '' EY DEVLET ARAPLARA GÜVEN OLMAZ'' demedi...

Elbetteki Araplara yakınlaşılmasını ifade ederken Türkiye Araplaşmalı, Türkiye Arap kültürünü benimsemeli, içimiz dışımız Arap doldurulmalı demiyorum.

Demografik yapısını, kültürünü muhafaza ederek çağın gerekleri doğrultusunda iktisadi, siyasi, askeri, teknolojik birlikteliği tesis etmelidir.

******

Ayrıca toplumda Arap denilince akla hemen Irak ve Suriye gelmektedir. Arap coğrafyası sadece bu iki ülkeden oluşmamaktadır.

Dünyada 30 a yakın Arap ülkesi vardır. Olaya da bu bakış açısı ile bakılmalıdır...

Şöyle bir düşünelim, Allah verip göstermesin yarın bir dünya savaşı koptuğunda kimi müttefik alacağız. " Araplar hain, Türk cumhuriyetleri bize yanaşmıyor, onları sevmedim, bunları canım istemiyor '' armudun sapı, üzümün çöpü dersek şu kurtlar sofrasında sırtımızı kime emanet edeceğiz.

Hala daha '' bizim kimseye ihtiyacımız yok, bir Türk bin cihana bedeldir '' masalları ile yaşıyorsanız uyanın, öyle bir dünya yok..

İşin bir diğer noktası, hadi Araplara hain diyoruz sırtımızı dönüyoruz da bizi kalbimizden vuran Batı dünyası ile NATO şemsiyesi altında iş tutmamıza niye ses çıkarmıyoruz!

Onlar melekler ordusu mu? Çanakkale'de şuan ki NATO müttefiklerimiz tepemize çökmedi mi? Araplara güvenmiyoruz da NATO da bu şer ittifakına nasıl güven duyabiliyoruz?

Türk - İslam birliği kötü hainde AVRUPA BİRLİĞİ bahsedilen kriterler kapsamında çok mu masum çok mu doğru?

******

Elbetteki Arap ülkelerini, Türk devletlerini kendimize vagon yapacağız. Elbette sermayelerinden, askeri güçlerinden istifade edeceğiz, elbette nüfuzlarından yararlanacağız.

Sermaye, nüfus onlarda akıl ve güç bizde. Bu denklemleri birleştirdiğimizde önümüzde hiçbir güç duramayacak. Tüm korkuları da zaten bu..

Şuan Türkiye'nin istikrara kavuşmasını bekleyip Ülkemize 2 katrilyon dolar para sokmayı bekleyen Suud, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap emirliği sermayesi var. Biz bu parayı ülkemize çektiğimizde Türkiye kendini 5 e katlayacak.

İsrail sermayesi nasıl tüm emperyal güçleri domine ediyordu ise Arap sermayeside TÜRK - İSLAM birliğini domine edecek..

Yani olay öyle " Araplar hain " deyip geçmekle olmuyor. Hem zayıfız hemde gururlu genç ayakları dünya konjonktüründe tutmuyor. Paran kadar varsın, askerin kadar varsın nüfuzun kadar varsın. Adamlar bunlara bakıyor..

******

Bu arada Çannakkale şehitliklerine bakın HALEP yazan kaç tane şehit mezarı göreceksiniz. Ayrıca o günün koşullarında Arap coğrafyasından yürüyerek yola çıkıp Çanakkale'ye kavuşamadan yolda açlık ve susuzluktan ölen insanları okuyun bakalım nelerle karşılaşacaksınız.

Bu işler " e ama ele diyorlardı, ele anlatıyorlardı, ben ele biliyordum " demekle olmuyor. Okuyun ve şunu unutmayın Ağaç dalları ile gürdür..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
EKONOMİ
© Copyright 2017 Fısıltı Medya Haber. Tüm hakları saklıdır.DHA Abonesidir