Torunoğulları'na yılın iş adamı ödülü
Mino Bilgisayar

Torunoğulları'na yılın iş adamı ödülü

HOLLANDA başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yatırımları bulunan EdelStaal Group Yönetim Kurulu Başkanı olarak uzun bir süredir Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) Avrupa Komite Başkanlığı’nı da yürüten işadamı Turgut Torunoğulları'na Ekovitrin’in organize ettiği ‘2017 Yılın Starları Ödülleri’ organizasyonundan 'yılın iş adamı ödülü' verildi. Torunoğulları, ödülünü eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'un elinden aldı.
Bu haber 2017-06-19 15:00:50 eklenmiş ve 61 kez görüntülenmiştir.
‘Efsane Başkan’ sloganları altında ödülünü almak üzere kürsüye gelen Torunoğulları konuşmasında önemli noktalara vurgu yaparak Avrupalı Türklerin, hem Avrupa ailesinin bir parçası olduğunu vurguladı hem de Türkiye’nin vazgeçilmez bir parçası olduklarının altını çizdi.

“ÖDÜLÜ AVRUPA TÜRK AİLESİ ADINA ALIYORUM”

Turgut Torunoğulları ödül konuşmasında şunları söyledi:

“Kıymetli misafirler, Herkes Türkiye’yi anlattı ben biraz da Avrupa’daki büyük Türk ailesini sizlere anlatacağım. 5 milyon 600 bin’lik nüfusuyla ve 140 bin girişimcisiyle 100 milyar’a yakın cirosuyla yaşadıkları ülkelerde ve Türkiye’nin kalkınmasına kattıkları o katma değerle mütevazı bir yaşam süren o insanlardır. Ben o emek sarf eden insanlar adına aranızda olmaktan gurur duyuyorum. Biz Avrupa’da günümüzde yönetilen değil artık yöneten durumuna geldik. Avrupa’da birçok ülkeden büyük bir katma değerle işte buradayız. Bu ödülü işte bu anlayışla, Avrupa Türk ailesi adına alıyorum. Başta ailem olmak üzere, 40 yıla aşkın bir süredir EdelStaal Grubu’nda beraber çalıştığım ortaklarım ve yöneticilerim başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Hollanda ve İtalya'nın yanı sıra Türkiye'de de bir dizi yatırımı bulunan Turgut Torunoğulları, referandum öncesi yaşanan 'Hollanda krizinin çözümünde oynadığı önemli rolü ile gündemdeydi.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
EKONOMİ
© Copyright 2017 Fısıltı Medya Haber. Tüm hakları saklıdır.DHA Abonesidir